Безбедност на интернету

Поводом Међународног дана сигурног интернета, 9.фебруара, у школи у Памбуковици, реализована је радионица на тему Безбедност на интернету, где су се ученици петог и шестог разреда у сарадњи са педагогом школе и наставником информатике упознали са правилима безбедног понашања на интернету.

Овом приликом поделићемо најважнија правила понашања на интернету са вама:

- Не делите лозинке за ваш мејл, налог на фејсу или инстаграму са другим особама.

- Ако постављате слику на фејсбук или на инстаграм ставите да вам профил буде приватан и да само пријатељи могу да виде ваше слике.

- Никада не причајте са непознатим људима на интернету зато што не знате ко је на другој страни

- Немојте ширити неистине или обљављивати срамотне фотографија некога на друштвеним мрежама јел то представља дигитално насиље!

- Особама које упознаш на интернету НИКАДА не остављај личне податке,без претходног договора са родитељима.

- Не одговарај на поруке које добијаш преко интернета а које су злонамерне, непристојне и непријатне које те на било који начин узнемиравају. Одмах обавести о томе родитељe.

- Када сурфујете интернетом обавезно вам треба антивирус!!!

Измењено 10. 2. 2021